ציוד גלישה – על קצה המזלג

ילד וילדה המשתתפים בפעילות אוחזים בגלשן למתחילים

הדבר הבסיסי ביותר בקייטנות הגלישה הוא הגלשן וסביבו סובב הכל. ישנם סוגים שונים של גלשנים, חלקם מתאימים למתחילים, אחרים למתקדמים יותר כאשר לכל גלשן יש את המאפיינים המיוחדים שלו. אך כמובן שישנו עוד ציוד הקשור לגלישה, את חלקו יפגשו החניכים במהלך קייטנת גלישה ואת חלקו יפגשו בהמשך דרכם אם יבחרו להמשיך לגלוש:

שעווה לגלשן – ווקס

חשוב מאוד להשתמש בשעווה מיוחדת למריחה על הגלשן. הווקס לגלשן משפר את האחיזה שלכם בגלשן ומונע מכם להחליק. את השעווה מורחים בצורת שתי וערב על הגלשן. ישנם סוגים שונים של שעווה וגם מותגים שונים; מה שחשוב מבחינתכם הוא להתאים את השעווה לטמפרטורת המים. מידע נוסף והמלצות על השעווה הנכונה תוכלו לקבל בקייטנת הגלישה.

חליפת גלישה

חליפות גלישה מספקות לגולשים הגנה כפולה. ראשית כל מכיוון שהן מכסות את הגוף הן מספקות הגנה מפני השמש, אך הגנה מפני השמש ניתן לקבל גם מחולצות לייקרה פשוטות. אך חליפות גדולה המגיעות בעוביים שונים, מסייעות לשמירת חום הגוף וחשובות מאוד כאשר גולשים במים הקרים. הן מסייעות להגן על הגולשים מהיפותרמיה.

תיק לגלשן

אמנם לא ממש רלוונטי כאשר אתם יוצאים לקייטנות גלישה בחופי ישראל. בקייטנות גלישה יש גלשנים עבור החניכים ואין צורך להביא גלשנים מהבית. אך גולשים מנוסים המחזיקים בגלשן משלהם צריכים מארזים לגלשן המסייעים לשמור עליו כאשר הם בדרכים או בטיסות לחופשת גלישה.

אסטרודק (Astrodeck)

משטח הנצמד אל הגלשן ומאפשר אחיזה טובה יותר של הרגליים על הגלשן. בזכות האחיזה המשופרת אתם חופשיים לעשות תרגילים מיוחדים מבלי להחליק מהגלשן. זהו תוסף מקובל מאוד אצל גולשים מקצועיים.

נעלי גלישה

אולי לא הכרחי בקייטנת גלישה בחופי המרכז אך בהחלט ישנם מקומות בהם הגולשים משתמשים בנעלי גלישה. מדובר בנעלי מיוחדות למים המחממות את הרגליים ומהוות תוספת לחליפה כאשר גולשים במים קרים. כמו כן הן מספקות הגנה במקומות בהם ישנם חופיים סלעיים, קיפודי ים וכו׳.

את המידע הנ״ל הבאנו לכם להעשרת הידע הכללי. אך כאשר אתם הילדים מגיעים לקייטנת גלישה אין צורך לרוץ ולחפש את כל הציוד הנ״ל. אפילו אין צורך בגלשן – קייטנות גלישה מספקות לחניכים את כל מה שצריך בשביל להתחיל לגלוש ובדרך כלל מבקשות מהחניכים להצטייד אך ורק בקרם הגנה ומים.