קורס גלישה ומה שמסביב

מעגל ילדים המבצעים תרגילי חימום לפני הכניסה לגלישה בים

קייטנות הגלישה הן לא סתם מחנה גלישה הזורק את החניכים למים. יש להן מבנה מסודר שמטרתו ללמד את החניכים לגלוש בצורה הנכונה, תוף הקפדה על כל כללי הבטיחות ומה שמסביב.

חימום לפני גלישה

גלישה הוא ספורט ימי המאמץ קבוצות שונות של שרירים בגוף. זה מאמץ גופני לא קטן לחתור ולתפוס את הגלים וחשוב לעשות אותו נכון. כמו בכל ספורט, תמיד חשוב לעשות קצת חימום בשביל השרירים לפני שמתחילים. אצלנו בקייטנת הגלישה בתל אביב שמים דגש גם על החימום כחלק מספורט הגלישה ובעזרת המדריכים החניכים מבצעים תרגילי חימום מתאימים.

תרגילי החימום של הגלישה מורכבים מתנועות המפעילות את אותן קבוצות השרירים הפעולות באופן אינטנסיבי בזמן הגלישה. יש צורך בביצוע מתיחות של השרירים וגם מעט פעילות אירובית על מנת להמריץ את הדופק. החימום לפני הגלישה תורם לכם בכל המובנים: הוא מאפשר גמישות גדולה יותר של השרירים והמפרקים; מפחית את המקרים של שרירים תפוסים; משפר את מהירות התגובה והיכולת לשמור על שיווי משקל ומעודד את מערכת הנשימה.

הגנה מפני השמש

השמש החמה יכולה להיות גם אויב. חשיפה ממושכת לקרני השמש המסוכנת עלולה לגרום לכוויות עור קשות וכואבות ואף התפתחות של נזקים בטווח הרחוק. זה נכון באופן כללי בין אם אתם בקייטנת גלישה או סתם הולכים ברחוב תחת השמש הקופחת. כאשר נמצאים תחת השמש חשוב להשתמש בקרם הגנה אותו יש למרוח בתדירות גבוהה. במסגרת לימודי גלישה וקייטנת גלישה המדריכים מקפידים מאוד על הנושא ולא מוכנים לעשות שום פשרות – כולם חייבים להגיע עם קרם הגנה ולהתמרח לעתים תכופות. כמו כן אנו עושים שימוש בחולצות לייקרה המכסות את הגוף ומפחיתות את החשיפה לשמש, את חולצות הלייקרה אנו מעניקים במתנה לחניכים.

ערך מוסף

קייטנת גלישה וחוגי גלישה נותנים לחניכים הרבה ערך מוסף מעבר לספורט הגלישה. הקייטנה נותנת להם מסגרת חברתית ומחנכת אותם להתמדה ואחריות. אנו מתייחסים לים כאל אוצר טבע אותו אנו אוהבים ומכבדים ומנחילים לחניכי הקייטנה את הערכים של שמירה על הים וערכי הטבע המיוחדים והעדינים שבו.