מה לסקייטבורד ולגלישת גלים?

שתי בבנות קייטנת הגלישה מתאמנות באמעוכת סקטבורד

כאשר אתם חושבים על קורס גלישה ושיעורי גלישה אתם חושבים על ים, גלים וגלשנים מן הסתם. כאשר מלמדים מתחילים איך לגלוש יש ללמוד את הטכניקה ולהתאמן הרבה. מן הסתם יהיו לכם הרבה נפילות עד אשר תלמדו לעשות את זה נכון. באופן מפתיע ישנו אמצעי המאפשר לכם ללמוד ולהתאמן על טכניקת הגלישה או הכישורים הדרושים לגלישה כאשר אתם נמצאים על היבשה. אנחנו מדבר על סקייטבורד קארבר. אני מהו אותה סקייטבורד ואיך הוא מסייע לכם ללמוד לגלוש

קצת היסטוריה

בואו נתחיל מההיסטוריה של הקארבר בורד; הכל התחיל מרעיון של שני גולשים, בשם גרג וניל, בקליפורניה אי שם בשנות התשעים. גרג וניל אשר התרגלו לגלוש על גלי החורף הגבוהים של קליפורניה נותרו מאוכזבים בחודשי הקיץ החמים, כאשר הים היה שטוח ובלי גלים. בלית ברירה הם חיפשו פעילות אחרת וכך עברו לגלישת סקייטבורד בסמטאותיה של סנטה מוניקה. הסקייטבורד נתן לכם חוויה דומה ומלאת אדרנלין אך בתוך חובבי גלישה מושבעים הם הרגישו שמשהו היה חסר. לא הים אלא דווקא צורת השליטה על הסקייטבורד שהייתה שונה ממה שהם רגילים כאשר הם גולשים בים.

הם בכלל אהבו גלישה

ניל וגרג השתעשעו ברעיונות עד אשר החליטו לנסות להכניס שינויים בסקייטבורד על מנת לתת לו את חווית השליטה המזכירה גלשן. הניסיונות הראשונים לא היו כל כך מוצלחים והסתיימו בהרבה חלקים שנשברים. אבל גרג וניל לא וויתרו והמשיכו לשפר את המודל שלהם. אמנם הדרך הייתה ארוכה אבל בסופו של דבר הקארבינג בורד נכנס לייצור מסחרי ובמהרה הפך ללהיט. בשונה ממוצרים אחרים אשר נמכרו בשוק עוד מאז שנות השישים והבטיחו חווית גלישה, מוצרים אלו לא יותר מאשר סקייטבורד בעיצוב גלשן, אך הקארברבורד היה הראשון שבאמת נתן חווית גלישה.

סקייטבורד קארבר הוא כלי אשר ממש מדמה את גלישת הגלים ובזכות זה ניתן להשתמש בו בשביל להתאמן על הטכניקה. אמנם אין ים ואין גלים אך דווקא בזכות זה יותר קל למתחילים. הסוד הגדול של הסקייטבורד הוא ציר סיבוב קדמי המאפשר רוטציה גדולה יותר המשנה את כל חווית הסקייטבורד והשליטה עליו. היא מאפשרת לבצע תרגילים הדורשים רמת שליטה הדומה מאוד לשליטה על הגלשן.

אצלנו בקייטנת הגלישה

כמובן שניתן להשתמש בסקייטבורד זה בלי שום קשר לגלישה, אך מאמני גלישת גלים רבים מוצאים אותו ככלי שימושי בקורס גלישה. אם נרשמתם לקייטנת גלישה תל אביב ותרצו להתנסות בסקייטבורד קארבר, אצלנו במועדון ישנן מספר יחידות בהן תוכלו להתנסות במהלך הלימודים בקייטנת גלישה בחוף הצוק.