איך לבחור קייטנת גלישה

ילדים שוכבים על חוף הים במעגל, במרכז המעגל סמל קייטנת הגלישה בחוף הצוק תלן אביב

החופש מתקרב והילדים באו עם הרעיון הזה של קייטנת גלישה. אל דאגה לא צריך לשלוח אותם להוואי או קוסטה ריקה, קייטנות גלישה יש גם אצלנו בארץ על בחופי תל אביב. לא צריך לנסוע רחוק ולא צריך להיגרר להוצאות מטורפות כאשר ניתן ללמוד גלישה קל"ב. אבל איזו קייטנה? האם קייטנת גלישה בחוף הצוק או מקום אחר? איך בכלל בוחרים קייטנת גלישה לילדים? להלן כמה נקודות חשובות שאתם בתור הורים צריכים לשים לב אליהם לפני שאתם רושמים את הילדים לקייטנה.

בטיחות מעל לכל

הילדים אולי נלהבים מאוד ורק רוצים לקחת את הגלשן ולרוץ לים מבלי לשאול יותר מידי שאלות. טוב ככה זה, גם אנחנו היינו פעם ילדים. אבל חובתכם כהורים היא לבדוק את נושא הבטיחות של הקייטנה. הים יכול להיות מקום מסוכן אם לא נזהרים ולא מתנהלים בו נכון. אפילו מהשמש צריך להיזהר ולהישמר. הדבר הראשון שעליכם לבדוק בתור הורים הוא שבקייטנה מקפידים על תנאי הבטיחות. ראשית כל חייבים לוודא שמדובר במועדון מורשה בעל כל האישורים הדרושים, זה הבסיס לכל. חובה עליכם לבקר במקום ולהתרשם מצוות המדריכים ולראות במו עיניכם שמקפידים על בטיחות. שימו לב שמחייבים את כל הילדים להשתמש בכובע, קרם הגנה וחולצת לייקרה להגנה מפני השמש. שימו לב שיש להם תמיד מי שתייה נגישים ושיש מדריכים אשר מחייבים אותם לשתות כי לפעמים ילדים פשוט שוכחים.

צוות המדריכים

ישנם גולשים מנוסים אשר יודעים לגלוש טוב ובוודאי אפשר ללמוד מהם הרבה, הבעיה היא שזה עדיין לא מסמיך אותם להדרכה. לא בוחרים מדריך אך ורק לפי ביצועי הגלישה שלו, יש לתת דגש גדול יותר להסמכה שלו בתור מדריך לעבודה עם ילדים. חשוב שתבואו לראות את צוות המדריכים, חשוב לוודא שהם מוסמכים להצלה ועזרה ראשונה לכל צרה שלא תבואו. שימו לה שלפי תקנות משרד החינוך חייב להיות יחס של לפחות מדריך אחד ל 7 ילדים, חשוב לוודא שזה מתקיים.

אזור הגלישה

לשמחתנו הרבה ישנם מועדוני גלישה רבים בחופי הארץ והם מפעילים חוגים וקייטנות גלישה. חשוב לשים לב שלא כל חוף מתאים לגולשים מתחילים. גולשים מתחילים שעדיין צריכים להתאמן בתנאי שטח קלים, בלי סלעים ובלי זרמים חזקים לא יכולים לעשות זאת בכל חוף. חשוב שתשימו לב שמדובר בחוף המתאים לגולשים מתחילים. אם אתם מחפשים קייטנות גלישה בחוף תל אביב אנו ממליצים על חוף הצוק.